TJ Jiskra Harrachov : TJ Sokol Plavy 3:4 (2:3)

12.11.2023 20:31

11. 11. 2023 14:00, 12.kolo, I.B třída východ

TJ Jiskra Harrachov
TJ Sokol Plavy

Mihálik Matěj 4.
Lupa David 8.
Pátra Jakub 24.
Kučera Milan 30.
Medal David 34.
Pátra Jakub 70.
Pešat Lukáš 90.
Číslo utkání: 2023510A3A1207. Rozhodčí: Šnýdl Radovan – Princ Jan, Novák Adam. Hřiště: UMT Harrachov. Diváků: 50.
1 B Žanta Pavel
2 N Zajíček Štěpán
3 N Svačina Ondřej 74
4 N Balatka David         74
5 N Pekelský Ondřej 87
6 N Jodas Matěj
7 N Mihálik Matěj
8 N Pátra Jakub
9 N Svoboda David
10 N Lupa David [K]         87
11 N Brezar Ondřej
12 N Černý Jakub         74
13 N Nosek Jindřich         87
14 N Phung Minh Quan 74
15 N Prousek Radim 87

Poslední zápas podzimní části soutěže v Harrachově. Postavení týmů v tabulce dával jasný návod na průběh zápasu, ale opak byl pravdou. Začátek zápasu byl, jak se později ukázalo, až moc dobrý.   Za 20. minut vedeme 3:0 a fotbalové sebevědomí by se dalo prodávat. První branku dává Mihálik pohotovou dorážkou po akci Pekelského s Pátrou. Druhou Lupa po pěkném sólu až do prázdné branky. Třetí po ukázkové kombinaci Jodase s Lupou aktivní Pátra. Potom přichází klasické uspokojení a pocit, že se nemůže nic stát. Polevujeme v koncentraci a domácí v podstatě z ničeho po našich chybách dávají dvě slepené branky. Nejprve po zbytečném rohu hlavičkující Kučera a poté po chybě na hranici vápna pěknou střelou Medal. My máme do poločasu ještě 2 velké šance, ale bez využití. Domácí cítí šanci na bodový zisk a naopak my se nemůžeme dostat zpět na úroveň ze začátku zápasu.
  Druhý poločas nedosahuje kvalitu prvního. Hra se uklidňuje a máme kontrolu nad zápasem. Hromadíme šance, ale potvrzení výsledku nepřichází. Domácí na ojedinělé brejky. Máme snad 8 šancí, ale vše pochytá brankář nebo jsme nepřesní v koncovce. Zlom nastává okolo 70. minuty, kdy dvě velké šance domácích chytá skvěle Žanta a naopak Pátra dává naši čtvrtou branku. Sólo přes střed obrany a zakončení podél brankáře je možná nejhezčí brankou posledních kol. To domácí definitivně zlomí a do konce zápasu nemají větší šanci. V posledním minutě jim ještě nabízíme zbytečný faul na hranici vápna a Pešat zkušeně zavěsí. To je ale všechno pro tento zápas a celou podzimní sezónu. Nakonec výsledkově trochu utrápená výhra, ale i takové jsou za tři body a ty nás bodově dotahují ke špici tabulky.
  Čeká nás dlouhá zimní přestávka. V rámci zimní přípravy čtyři zápasy poháru LKFS od 10.2. 2024 + v případě postupu další a následně 22.3.2024 zahájení jarní části.