TJ Sokol Plavy "A" : FK Železný Brod "B" 4:2 (3:0)

4. 11. 2023 13:30, 1.kolo, I.B třída východ
Jodas Matěj 44.
Makula Štěpán 56.
Schmied Vojtěch 58.
Pátra Jakub 69.
Číslo utkání: 2023510A3A0106. Rozhodčí: Michoň Antonín – Svatý Karel, Svatý Marek. Hřiště: UMT Desná. Diváků: 30.
15 N Prousek Radim

Předposlední podzimní kolo se hrálo kvůli počasí a stavu hřiště v Plavech na UMT v Desné. Soupeřem byl Železný Brod, který přijel v poměrně dobré sestavě a rozhodně nebyl lehkým soupeřem, jak by napovídalo postavení týmů v tabulce.
  Začátek zápasu patří hostům, kteří hrají velice dobře a zejména velezkušený Kamil Makula řídící hru ze středu hřiště nám dělal velké problémy. Všechny náznaky a šance hostí však bezpečně likviduje Žanta. Postupem času přebíráme aktivitu konečně také my a máme šance, které zatím nedáváme. Po brejkové situaci Lupa zahazuje nájezd a také pěkná střela Mihálika končí jen na břevně. První branku dává Pátra po chybě hostujícího stopera a výborným zakončením. Další šanci pálí opět Lupa po skvělé akci po pravé straně. Na 2:0 uklidňuje tým Mihálik ligovým trestným kopem z 20 metrů po faulu na aktivního Pátru. Do poločasu přidáváme hodně důležitý gól na 3:0 a to po zahraném rohu Mihálik předkládá lahůdku do prázdné branky Jodasovi. Další šance po akcích zejména z pravé strany, kde hraje dnes velmi dobrý zápas Pekelský, zahazujeme a tak poločas je 3:0.
  Zdánlivě jasný zápas jdeme aktivně dohrát, ale opak je pravdou. Brod začíná hrát vabank a má mírný tlak. Sérii rohů ubráníme a máme spoustu šancí na brejkové situace, ale nedotahujeme je do zakončení. To se nám málem vymstí. Okolo 60. minuty dvakrát lacino inkasujeme po chybách v obraně. To lehce znervózní naše hráče a naopak Brod cítí šanci na bodový zisk. Naštěstí zbytek zápasu dohráváme jako první poločas. Dobře držíme míč a kombinační hrou přehráváme hosty. Ti navíc dohrávají v deseti po ČK. Můžeme navýšit vedení, když po dobrých rychlých akcích přehráváme unavenou obranu soupeře a máme snad 8 šancí na další branku. Pojistku v podobě branky na 4:2 dává Pátra po akci a nahrávce Balatky.
  Dnes dobrý výkon až na malý výpadek okolo 60. minuty a zbytečná komplikace v zápase. Tento týden poslední podzimní kolo dohrávka v Harrachově na nové UMT v sobotu od 14:00!